اردوغان:عملیات سپر فرات در سوریه ادامه‌ دارد/رفتارهای وقیحانه اسرائیل دنیا را به فلاکت می‌کشاند

ساخت وبلاگ
چکیده : رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد ارتش این کشور عملیاتش را در مناطق عفرین و منبج سوریه ادامه می دهد. ب... با عنوان : اردوغان:عملیات سپر فرات در سوریه ادامه‌ دارد/رفتارهای وقیحانه اسرائیل دنیا را به فلاکت می‌کشاند بخوانید :

اردوغان

رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد ارتش این کشور عملیاتش را در مناطق عفرین و منبج سوریه ادامه می دهد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، ترکیه در سال ۲۰۱۶ عملیات سپر فرات را در مرزهای خود با سرویه با هدف نابود کردن کریدور تروریستی آغاز کرد.

رئیس جمهور ترکیه در ادامه اظهاراتش با اشاره به تصمیم آمریکا مبنی بر شناسایی قدس به عنوان پایتخت اسرائیل گفت: رفتارهای وقیحانه اسرائیل تمام دنیا را به سمت فلاکت می کشاند. در طول سالیان گذشته اجداد ما برای اینکه آرامش برهم نخورد بر عبادت کسی در قدس دخالت نکرد. ما نوه های این اجداد هستیم اما از آن زمان تاکنون هیچگونه صلح و آرامشی در قدس نبوده است. اصول حقوق بشر به طور آشکار نقض می شود. اسرائیل تحت حمایت آمریکا با رفتارهای وقیحانه خود جهان را به سمت فلاکت می کشاند.

وی ادامه داد: باید پیش از آنکه بسیار دیر شود یک نظم عادلانه در منطقه ایجاد شود. ما تا ابد در کنار برادران فلسطینی هستیم و از حقوق آنها حمایت می کنیم. ما باید به عنوان ترکیه امتحان قدس را با موفقیت و پیروزی پشت سر بگذاریم.

او در ادامه اظهاراتش با اشاره به کودتای ۱۵ ژوئیه ۲۰۱۶ گفت: کسانی که در آن کودتا نتوانستند موفق شوند اکنون در چینش کودتاهای مختلف هستند. در واقع این پرونده قضائی اخیر در آمریکا نشانه هایی از وقوع یک کودتای جدید است. تصور می کنند که می توانند فشارهای اقتصادی علیه ایران اعمال کنند اما سازمان فتو با همکاری سازمان سیا و اف بی آی نمی تواند کاری انجام دهد و موفق نخواهد شد. ترکیه یک کشور قبیله ای نیست، این مساله را باید بداند.

اردوغان در بخش دیگری از اظهاراتش با اشاره به حمایت باغچلی، رئیس حزب جنبش ملی گرای ترکیه از حزب عدالت و توسعه در انتخابات پیش روی ریاست جمهوری از وی قدردانی کرد.

...
نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : چهارشنبه 25 بهمن 1396 ساعت: 11:10