استخدام شکارچی درفرودگاه‌مهرآبادبرای شکار کبوتران/ سکوت محیط زیست!

ساخت وبلاگ
چکیده : فرودگاه مهرآباد در اقدامی عجیب و مخالف با قوانین زیست محیطی، شکارچی استخدام کرد تا با کشتار پر... با عنوان : استخدام شکارچی درفرودگاه‌مهرآبادبرای شکار کبوتران/ سکوت محیط زیست! بخوانید :

پرندگان

فرودگاه مهرآباد در اقدامی عجیب و مخالف با قوانین زیست محیطی، شکارچی استخدام کرد تا با کشتار پرندگان، باند پرواز را به اصطلاح ایمن سازی کند.

به گزارشخبرنگار مهر، در پی افزایش پرندگانی که مزاحم نشست و برخاست هواپیماهای ورودی و خروجی به فرودگاه مهرآباد هستند، مدیران این فرودگاه طرحی با عنوان <<Bird Strike>> (ضربه به پرندگان) را با هدف دور کردن پرندگان از سطوح پروازی به منظور ایمن سازی پروازهای در حال تقرب در این فرودگاه اجرا کردند.

به طور کلی ایمن سازی باند و سطوح پروازی در برابر تردد پرندگان در محدوده فرودگاه ها در تمام دنیا اجرا می شود.

یک کارشناس ارشد ایمنی پرواز در گفت وگو باخبرنگار مهرگفت: در تمام فرودگاههای بزرگ دنیا برای دور کردن پرندگان از سطوح پروازی، از امواج اولتراسونیک (ارسال امواج مافوق صوت) استفاده می کنند که این امواج برای انسان قابل شنیدن نیست ولیپرندگان این امواج را شنیده و از صدای آن می ترسند و فرار می کنند.

ویاز دیگر روش های مرسوم برای فراری دادن پرندگان را لیزرپرانی معرفی کرد و گفت: در این روش در برخی ساعات که برای هواپیماهای در حال پرواز مشکلی ایجاد نکند، امواج لیزر به سمت پرندگان تابانده می شود که موجب ترس و فرار آنها از سطوح پروازی به مدت طولانی می شود.

به گفته این کارشناس ایمنی پرواز، همه این روش ها به تأیید سازمان های جهانی حفاظت از محیط زیست رسیده و تا به حال گزارشاتی در خصوص ایجاد مشکلات زیست محیطی در اثر تاباندن اشعه های اولتراسونیک اعلام نشده است

به گزارشخبرنگار مهر، علی رغم وجود چنین دستگاه های فناورانه ای در کشور، فرودگاه مهرآباد در اقدامی عجیب طرح <<BirdStrike>> را با استخدام شکارچی و کشتار کبوتران چاهی که در اطراف مهرآباد پرواز می کنند، به اجرا درآورده است.

متأسفانه تا به حال سازمان حفاظت محیط زیست به این اقدام عجیب فرودگاه مهرآباد واکنشی نشان نداده است.

استخدام,درفرودگاهمهرآبادبرای,کبوتران,...
نویسنده : بازدید : 2 تاريخ : سه شنبه 2 آبان 1396 ساعت: 1:07