انتخاب سرپرست دانشگاه آزاد قانونی است

ساخت وبلاگ
چکیده : بازدید : 59 نویسنده : کامران وزیری :: موضوعات مرتبط: سیاسی , فرهن... با عنوان : انتخاب سرپرست دانشگاه آزاد قانونی است بخوانید :

بازدید : 59

نویسنده : کامران وزیری


:: موضوعات مرتبط: سیاسی , فرهنگی و اجتماعی , حوادث , امنیتی , مذهبی , بین الملل , تاریخی , ,
:: برچسب‌ها: یمن , تکرار مظلومیت شیعیان بعد از 1400 سال ,

بازدید : 838

نویسنده : کامران وزیری

بازدید : 397

نویسنده : کامران وزیری

بازدید : 3

نویسنده : کامران وزیری

بازدید : 4

نویسنده : کامران وزیری

اهمیت پرداختن به دیدگاه‌ها و آرمان‌های بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران و ضرورت بازگشت به اندیشه‌های ایشان که ممکن است به دلیل گذشت زمان مشمول بی‌توجهی یا فراموشی شده‌ باشد، بازخوانی وصیت نامه سیاسی الهی حضرت امام خمینی (ره) را بیش از پیش به مردم و مسوولان و مخاطبان این وصیت‌نامه گوشزد می‌کند.

خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) در ایام فرا رسیدن بیست و هشتمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در بخش های مختلف وصیت‌نامه ایشان را برای یادآوری و بهره برداری مخاطبان بار دیگر منتشر می‌کند.

بخش‌های اول و دوم  وصیت‌نامه سیاسی-الهی امام خمینی(ره) در روزهای قبل منتشر شده و بخش سوم آن را در زیر می‌خوانید.

« ... و اینجانب در اینجا یک وصیت به اشخاصی که به انگیزه مختلف باجمهوری اسلامی مخالفت می کنند و به جوانان ، چه دختران و چه پسرانی که مورد بهره برداری منافقان و منحرفان فرصت طلب و سودجو واقع شده اندمی نمایم ، که بیطرفانه و با فکر آزاد به قضاوت بنشینید و تبلیغات آنان که می خواهند جمهوری اسلامی ساقط شود و کیفیت عمل آنان و رفتارشان باتوده های محروم و گروهها و دولتهایی که از آنان پشتیبانی کرده و می کنند وگروهها و اشخاصی که در داخل به آنان پیوسته و از آنان پشتیبانی می کنند واخلاق و رفتارشان در بین خود و هوادارانشان و تغییر موضعهایشان درپیشامدهای مختلف را، با دقت و بدون هوای نفس بررسی کنید، و مطالعه کنیدحالات آنان که در این جمهوری اسلامی به دست منافقان و منحرفان شهیدشدند، و ارزیابی کنید بین آنان و دشمنانشان ؛ نوارهای این شهیدان تا حدی دردست و نوارهای مخالفان شاید در دست شماها باشد، ببینید کدام دسته طرفدارمحرومان و مظلومان جامعه هستند.

برادران ! شما این اوراق را قبل از مرگ من نمی خوانید. ممکن است پس ازمن بخوانید در آن وقت من نزد شما نیستم که بخواهم به نفع خود و جلب نظرتان برای کسب مقام و قدرتی با قلبهای جوان شما بازی کنم . من برای آنکه شما جوانان شایسته ای هستید علاقه دارم که جوانی خود را در راه خداوند و اسلام عزیز و جمهوری اسلامی صرف کنید تا سعادت هر دو جهان را دریابید. واز خداوند غفور می خواهم که شما را به راه مستقیم انسانیت هدایت کند و ازگذشته ما و شما با رحمت واسعه خود بگذرد. شماها نیز در خلوتها از خداوندهمین را بخواهید، که او هادی و رحمان است .

و یک وصیت به ملت شریف ایران و سایر ملتهای مبتلا به حکومتهای فاسدو دربند قدرتهای بزرگ می کنم ؛ اما به ملت عزیز ایران توصیه می کنم که نعمتی که با جهاد عظیم خودتان و خون جوانان برومندتان به دست آوردید همچون عزیزترین امور قدرش را بدانید و از آن حفاظت و پاسداری نمایید و در راه آن ،که نعمتی عظیم الهی و امانت بزرگ خداوندی است کوشش کنید و از مشکلاتی که در این صراط مستقیم پیش می آید نهراسید که ان تنصرواالله ینصرکم ویثبت اقدامکم . و در مشکلات دولت جمهوری اسلامی با جان و دل شریک ودر رفع آنها کوشا باشید، و دولت و مجلس را از خود بدانید، و چون محبوبی گرامی از آن نگهداری کنید.

و به مجلس و دولت و دست اندرکاران توصیه می نمایم که قدر این ملت رابدانید و در خدمتگزاری به آنان خصوصا مستضعفان و محرومان و ستمدیدگان که نور چشمان ما و اولیای نعم همه هستند و جمهوری اسلامی رهاورد آنان و بافداکاریهای آنان تحقق پیدا کرد و بقای آن نیز مرهون خدمات آنان است ،فروگذار نکنید و خود را از مردم و آنان را از خود بدانید و حکومتهای طاغوتی را که چپاولگرانی بی فرهنگ و زورگویانی تهی مغز بودند و هستند را همیشه محکوم نمایید، البته با اعمال انسانی که شایسته برای یک حکومت اسلامی است .

و اما به ملتهای اسلامی توصیه می کنم که از حکومت جمهوری اسلامی و ازملت مجاهد ایران الگو بگیرید و حکومتهای جائر خود را در صورتی که به خواست ملتها که خواست ملت ایران است سر فرود نیاوردند، با تمام قدرت به جای خود بنشانید، که مایه بدبختی مسلمانان ، حکومتهای وابسته به شرق و غرب می باشند. و اکیدا توصیه می کنم که به بوقهای تبلیغاتی مخالفان اسلام و جمهوری اسلامی گوش فرا ندهید که همه کوشش دارند که اسلام را از صحنه بیرون کنندکه منافع ابرقدرتها تامین شود. ....»


:: موضوعات مرتبط: سیاسی , فرهنگی و اجتماعی , تاریخی , ,
:: برچسب‌ها: امام خمینی(ره) ، بنیانگذار انقلاب اسلامی ,

بازدید : 3

نویسنده : کامران وزیری

رئیس‌جمهور روسیه امروز (پنجشنبه) تاکید کرد، اجزای سیستم سپر موشکی آمریکا که در آلاسکا و کره‌ جنوبی ساخته می‌شوند چالشی برای مسکو محسوب می‌شوند که موظف است با تقویت نیروهای خود در این منطقه به این چالش‌ها واکنش نشان دهد. وی همچنین به اتهام علیه کشورش درباره مداخله در انتخابات آمریکا پاسخ داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز،‌ ولادیمیر پوتین،‌ رئیس‌جمهور روسیه در حاشیه یک نشست اقتصادی در سن‌پترزبورگ به خبرنگاران گفت: هنگامی که دیگر کشورها توانایی‌های نظامی خود را در مرز روسیه با اروپا و خاور دور تقویت می‌کنند مسکو نمی‌تواند بی‌تفاوت بماند و تنها نظاره‌گر باشد.

پوتین بدون اشاره به نام کشوری گفت: روسیه با تلاش‌هایی برای لطمه زدن به منافع قانونی‌اش مواجه شده است اما محدودیت‌های اقتصادی علیه روسیه هیچ تاثیری نخواهد داشت. زورآزمایی‌های کنونی در روابط کاهش خواهد یافت چراکه دیگر کشورها متوجه خواهند شد که این اقدام بی‌نتیجه و مضر است.

در همین حال پوتین تاکید کرد: کشور روسیه هرگز در حملات سایبری و هک کردن دست نداشته است. برخی هکرهای وطن پرست مستقل ممکن است در بحبوحه روابط خدشه دار شده کنونی میان روسیه و غرب دست به چنین حملاتی زده باشند.

اما وی تاکید کرد که روسیه در حملات هکری و سایبری در سطح دولتی دست نداشته است.

پوتین گفت: هیچ هکری نمی‌تواند کمپین‌های انتخاباتی در کشورهای اروپایی، آسیایی یا آمریکایی را تحت تاثیر قرار دهد.


:: موضوعات مرتبط: امنیتی , بین الملل , ,
:: برچسب‌ها: روسیه، آمریکا، رقابت تسلیحاتی ,

بازدید : 4

نویسنده : کامران وزیری

ارتش سوریه و نیروهای مقاومت موفق شدند شهرکهای «الفار، جدیعة کبیرة و جدیعة صغیرة» را آزاد و همه خطوط امدارسانی به داعش در شهرک مسکنه را قطع کنند.

 به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، ارتش سوریه و نیروهای مقاومت امروز پنجشنبه ضمن ادامه عملیات در شرق استان حلب موفق شدند خطوط دفاعی داعش را در هم شکنند.

وبگاه خبری «آرا» وابسته به معارضان گزارش داد که ارتش سوریه توانسته است همه خطوط امدارسانی را که به مواضع باقی مانده داعش در شرق حلب میرسید، قطع کند و جنگنده های روس نیز حملات خود را گسترش داده اند.

«عمر الجسام» از فعالان میدانی معارض حاضر در ریف شرقی حلب گفت که ارتش سوریه موفق شده است شهرک «الفار» واقع در جنوب غرب شهرک مسکنه را آزاد کند.

وی تأکید کرد که ارتش سوریه پس از تسلط بر این روستا، به پیشروی خود به سمت شهر مسکنه از سمت جنوب ادامه داد و از سمت ریف رقه نیز همه خطوط امدا رسانی به مسکنه را قطع و داعش را داخل این شهر محاصره کرد.

وبگاه خبری المصدر نیز گزارش داد که ارتش سوریه موفق شده است سیلوهای مسکنه و شهرکهای «جدیعة کبیرة و جدیعة صغیرة» واقع در جنوب غرب مسکنه را از داعش پس بگیرد.

یک فیلم ویدئویی نیز از حملات ارتش سوریه و جنگنده های روس منتشر شده است و نشان میدهد که ارتش سوریه موفق شده است راه مسکنه-طبقه-رقه را نیز از اشغال داعش خارج کند؛ جاده ای که تنها راه فرار تروریستها به شمار میرود.


:: موضوعات مرتبط: امنیتی , بین الملل , ,
:: برچسب‌ها: سوریه، تروریسم تکفیری، خط مقدم مقاومت ,

بازدید : 5

نویسنده : کامران وزیری

یک منبع در وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که جنگنده‌های روسیه 80 تروریست داعش را در حال فرار از رقه به هلاکت رساندند.

 به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، یک منبع در وزارت دفاع روسیه به خبرنگاران اعلام کرد، نیروهای هوافضای روسیه 3 کاروان گروه تررویستی داعش که سعی داشتند از رقه به پالمیرا بروند، را هدف قرار داده و دست‌کم 80 نفر از آنها را هلاکت رسانده‌اند.

بنا بر گزارش خبرگزاری «تاس»، این منبع افزود: «طی شب گذشته، اعضای گروه تروریستی داعش تلاش دیگری را برای ورود به منطقه پالمیرا صورت دادند. کاروان تروریست‌ها تحت پوشش شب از رقه گریخته بودند و در حال حرکت به سمت جنوب بودند که اطلاعات و تجسس ما آنها را شناسایی کرد».

وی ادامه داد: «نیروهای هوایی روسیه حملاتی را علیه چندین مواضع تروریست‌ها صورت دادند که در نهایت بیش از 80 نفر از تروریست‌ها به همراه 36 خودروی آنها و 8 کامیون حمل سوخت و 17 جیپ حامل خمپاره و تسلیحات کالیبر بالا نابود شد».

بنا به اعلام وزارت دفاع روسیه، فرماندهی نیروهای روسیه در سوریه هشدار داده بود که شبه نظامیان گروه تروریستی داعش در حال فرار از رقه به سمت پالمیرا هستند.


:: موضوعات مرتبط: امنیتی , بین الملل , ,
:: برچسب‌ها: سوریه، تروریسم تکفیری، خط مقدم مقاومت ,

بازدید : 3

نویسنده : کامران وزیری

یک کارشناس مسائل خاورمیانه در گفت‌وگو با اسپوتنیک تصریح کرد که قطر به منظور مهار فشارهای عربستان در صدد بهبود روابط با ایران است.

 به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «احمد قاسم خان» تحلیلگر سیاسی در گفت‌وگو با بخش ترکیه‌ای اسپوتنیک گفت که قطر ظاهراً به منظور رسیدن به مزیت‌هایی در روابط با عربستان سعودی، تصمیم گرفته است که روابط با ایران را تقویت کند.

روابط میان ریاض و دوحه هفته گذشته بعد از آن دچار ضربه سنگینی شد که خبرگزاری رسمی قطر اظهارات جنجالی‌ای را منتشر کرد که به «تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر نسبت داده شده بود.

این خبرگزاری به نقل از آل ثانی نوشته بود که ایران یک قدرت اسلامی است که نقش مثبتی در ثبات بخشیدن به منطقه ایفا کرده است.

به علاوه‌ آنکه امیر قطر ظاهراً روابط با اسرائیل را خوب توصیف کرده، حماس را نماینده قانونی مردم فلسطین خوانده و همچنین از سیاست‌های عربستان و آمریکا در خاورمیانه انتقاد کرده بود.

مقامات قطری سپس با بیان این که خبرگزاری دولتی هک شده، تصریح کردند که اظهارات آل ثانی جعل شده است. اما این اظهارات نتوانست بسیاری را متقاعد کند و تنش بین دوحه و ریاض ادامه یافت.

احمد قاسم خان به سه دلیل تنش‌های کنونی در منطقه خلیج‌فارس اشاره کرد و گفت که این سه دلیل عبارتند از حمایت قطر از اخوان‌المسلمین، اظهارات اخیر امیر قطر و همچنین رویکرد آشتی‌جویانه‌ای که این کشور در قبال ایران در پیش گرفته تا فشارهای عربستان سعودی را مهار کند.

وی درباره این رویکرد آشتی‌جویانه قطر با ایران گفت: «این در واقع مانوری با هدف تضعیف دیپلماسی عربستان و اتحاد ضدایرانی است که در خلیج فارس به وجود آمده است».

یک کارشناس دیگر خاورمیانه به اسپوتنیک گفت که گرم شدن روابط ایران و قطر به نفع سوریه است. وی توضیح داد: «سوریه نیز از این نزاع میان عربستان و قطر تأثیر می‌پذیرد زیرا روابط گرم میان قطر و ایران می‌تواند به روابط حسنه (قطر) با سوریه منجر شود. در چنین شرایطی، قطر گروه‌ها و سازمان‌هایی را که در سوریه مورد حمایت قرار می‌دهد، ترک می‌کند».

وی ادامه داد: «از آنجایی که اردن تا حد زیاد مواضع قطر را دنبال می‌کند، این مسئله می‌تواند رویکرد منفعل‌تری در قبال سوریه اتخاذ کند».

این تحلیلگر این احتمال را رد نکرد که عربستان نیز اقداماتی را علیه قطر صورت دهد. وی اعلام کرد که ممکن است ریاض از واشنگتن بخواهد که به دوحه اعمال فشار کند.


:: موضوعات مرتبط: سیاسی , امنیتی , بین الملل , ,
:: برچسب‌ها: قطر ، عربستان ، چالش دیپلماتیک ,

بازدید : 3

نویسنده : کامران وزیری

انتصاب آل‌هاشم به عنوان نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز

 درپی درخواست کناره‌گیری جناب حجت‌الاسلام والمسلمین آقای مجتهد شبستری از امامت جمعه تبریز پس از سالها خدمات مجاهدت‌ آمیز، حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در حکمی، حجت‌الاسلام سیّد محمّدعلی آل‌هاشم را به‌عنوان نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام‌ جمعه تبریز منصوب کردند.


:: موضوعات مرتبط: فرهنگی و اجتماعی , ,
:: برچسب‌ها: حجت الاسلام آل هاشم، ر , سابق سازمان ع , س آجا، امام جمعه تبریز ,

بازدید : 6

نویسنده : کامران وزیری

آداب و رسوم

خبرگزاری مهر- گروه استانها: در اعتقاد مردم آذربایجان غربی، در این ماه طبق دستور خدواند، روزه بر همه مسلمانان واجب بوده و در کتاب آسمانی قرآن از رمضان به عنوان ماهی که هر روز آن برابر با هزار روز بوده و به مبارکی آن نیز قرآن در آن ماه بر پیامبر اکرم (ص) نازل شده، یاد شده ‌است.

مردم این دیار با آیینی تحت آیین "قابخالما" یعنی با روزه داری ۱۰ الی سه روز مانده به ماه مبارک رمضان به پیشواز ماه میهمانی خداوند می روند، نگاه کردن به‌ آیینه و فرستادن صلوات بر محمد (ص) و آل محمد بعد از رویت هلال ماه هنوز هم به عنوان یک رسم در بین پیرمردان مناطق روستایی استان، مرسوم است.

این عادت بر این اعتقاد مبتنی است که باید در ماه رمضان دل مومن همچون آیینه صاف و روشن باشد و از ناپاکی‌ها صیقل یابد، پیرمردان برای این منظور همواره آیینه کوچکی در درون جیب خود داشتند و بعد از اینکه خود به رویت آیینه می ‌پرداختند، با فرستادن صلوات چندین بار آئینه را به دور خود و اهل خانواده می ‌چرخاندند.

هر چند این رسم طی سالیان اخیر به دلیل توسعه رسانه های گروهی، موضوعیت خود را از دست داده اما هنوز که هنوز است بسیاری از پیرزنان و پیرمردان روستانشین به این کار مبادرت می کنند.

پیش از این همچنین قبل از آغاز ماه رمضان، از طرف مردم روستاهایی که روحانی نداشتند،‌ نمایندگانی به نزد امام‌ جمعه‌های شهرها ‌می فرستادند و از آنها درخواست می‌کردند که یک روحانی را به نمایندگی از خود به روستا بفرستند.

روحانی اعزامی را با سلام و صلوات به روستا می‌بردند و هر شب در خانه‌ای مهمان می‌شد تا ماه رمضان به پایان برسد.‌


:: موضوعات مرتبط: فرهنگی و اجتماعی , مذهبی , تاریخی , ,
:: برچسب‌ها: آذربایجان , آداب و رسوم ماه مبارک رمضان ,

بازدید : 3

نویسنده : کامران وزیری

محمد محمدیان

عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی گفت: کاملا قانونی و مطابق اساسنامه رئیس این دانشگاه برکنار و سرپرست قانونی به جای وی انتخاب شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، حجت الاسلام والمسلمین محمد محمدیان  در خصوص نامه سید حسن خمینی پیرو تغییرات در دانشگاه آزاد توضیحاتی ارائه کرده است.

وی افزود: جلسه ای که منجر به عزل رئیس دانشگاه آزاد و معرفی سرپرست موقت برای این دانشگاه بود از معدود جلساتی بود که با حضور تمامی اعضا هیات امنا و از جمله شخص آقای سید حسن تشکیل شده بود و با رفتن دو وزیر که به دلیل همزمانی جلسه با هیات دولت نتوانستند تا آخر جلسه حضور داشته باشند، هیچ خللی در نصاب قانونی جلسه پیش نیامد.

محمدیان افزود: وقتی برای استعفای آقای میرزاده رای گیری شد، هفت نفر از نه نفر اعضای هیات امنا حضور داشتند و آقایان سید حسن خمینی و حمید میرزاده رای ندادند و پنج نفر دیگر رای دادند.

وی اظهار داشت: آقای سید حسن اعتراض کردند که شما تنها برای استفعا رای گیری کردید ولی برای عزل رئیس دانشگاه در صورتی که استعفا نداد رای گیری به عمل نیامد! آقای ولایتی بلافاصله برای عزل رئیس دانشگاه در صورتی که استعفا ندهد درخواست رای کرد که آن هم با پنج رای به تصویب رسید.

رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاههای گفت: در اینجا آقای سید حسن که بسیار عصبی شده بودند با حالت قهر جلسه را ترک کردند و به دنبال وی آقای میرزاده نیز با گفتن این سخن که از فردا در دانشگاه حاضر نخواهم شد جلسه را ترک کردند. با رفتن این دو نفر هنوز جلسه رسمیت خود را داشت زیرا ۵ نفر از اعضای هیات امنا حضور داشتند که طبق اساسنامه اکثریت بشمار می روند و به همین دلیل برای سرپرستی آقای نوریان رای گیری شد که به اتفاق آرا تصویب شد و همچنین برای حسابرسی دانشگاه آزاد توسط موسسه مفید راهبر رای گیری به عمل آمد که آن نیز به تصویب رسید.

وی افزود: جای بسیار تعجب است که آقای سید حسن خمینی که حداقل در عزل و نصب سه رئیس دانشگاه آزاد در زمان مرحوم آقای هاشمی رفسنجانی حضور داشت و کمترین اعتراضی نکرد، اکنون که به صورت کاملا قانونی و مطابق اساسنامه رئیس دانشگاه برکنار و سرپرست قانونی به جای ایشان انتخاب شده است، لب به اعتراض می گشاید! ای کاش حداقل یکبار اساسنامه دانشگاه آزاد را مطالعه می کردند!

عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی افزود: عنوان مسئولیت یاسر هاشمی در دانشگاه آزاد مسئول دفتر هیات امنای دانشگاه بود. در اغلب دانشگاه های کشور مسئول دفتر حوزه ریاست دانشگاه مسئولیت دفتر هیات امنای دانشگاه را نیز بر عهده می گیرد و نیازی به فرد مستقل برای این مسئولیت نیست.

وی افزود: طبق اساسنامه دانشگاه آزاد در هر سال شش بار جلسه هیات امنا تشکیل می شود که دبیری آن نیز بر عهده رئیس دانشگاه است و ما در این چند سالی که عضو هیات امنا بودیم متوجه نشدیم که نقش آقای یاسر هاشمی در تشکیل جلسات هیات امنا و محتوای آن چیست؟ در حالی که برای این مسئولیت بیش از بیست نفر نیرو و یک ساختمان مجلل و وسیع در نیاوران در اختیار ایشان بود و از مقدار بودجه ای که برای این دفتر اختصاص می یافت خبر نداریم.

محمدیان اظهار داشت: اقدام آقای دکتر ولایتی در برکناری آقای یاسر هاشمی کار بسیار شایسته ای بود که انجام گرفت و لازم است یک هیات کارشناسی به فعالیتهایی که در این دفتر انجام گرفته است و هزینه هایی که در آنجا صرف شده است رسیدگی و گزارش آن را به هیات امنا بدهد.


:: موضوعات مرتبط: فرهنگی و اجتماعی , ,
:: برچسب‌ها: دانشگاه آزاد، حیاط خلوت تکنو کراتها ! ,

بازدید : 3

نویسنده : کامران وزیری

هیرکان پلنگ گلستان دفن شده پنهانکاری محیط زیست

فعالان حیات وحش می‌گویند پلنگی که سال گذشته در طبیعت رهاسازی شد حدود یک ماه بعد جان باخته و دفن شده است. مسئولان محیط زیست در این مدت از سیگنال‌های حیاتی گردنبند ردیاب این پلنگ خبر می‌دادند.

خبرگزاری مهر، گروه جامعه- مسعود بُربُر: برخی فعالان حیات وحش از مرگ پلنگی که محیط زیست استان سال گذشته  رهاسازی کرد خبر داده‌اند. محیط زیست گلستان که تا اوایل همین هفته از دریافت سیگنال‌های گردنبند ردیاب این پلنگ خبر می‌داد اکنون به طور غیررسمی مرگ هیرکان را پذیرفته اما مدعی است قلاده این پلنگ طی دو سه روز اخیر پیدا شده است با این حال فعالان حیات وحش می‌گویند هیرکان پس از رهاسازی حدود ۳۵ روز بیشتر دوام نیاورده، جنازه او سه ماه در فریزر اداره کل محیط زیست بوده و ماه‌های پس از آن هم محیط‌بانان گردنبند ردیاب را جا به جا می‌کرده‌اند تا پلنگ زنده وانمود شود.


:: موضوعات مرتبط: فرهنگی و اجتماعی , محیط زیست , ,
:: برچسب‌ها: سازمان محیط زیست !!! ,

بازدید : 3

نویسنده : کامران وزیری

فرمانده کل نیروهای عراقی از وجود طرحی برای تأمین امنیت مرز عراق و سوریه خبر داد که با هماهنگی الحشد الشعبی تدوین شده است.

 به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «حیدر العبادی» نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق در کنفرانس هفتگی خود تأکید کرد که یک نفر نیز از تروریست‌ها در عراق باقی نخواهد ماند.

به نوشته پایگاه خبری شفق نیوز، او گفت: یک نفر نیز از تروریست‌ها باقی نخواهد ماند و ما با جدیت تمامیشان را از عراق بیرون خواهیم کرد.

او با تمجید از نقش نیروهای الحشد الشعبی در آزادسازی مناطق غرب استان نینوی و رسیدن به مرز عراق و سوریه، از وجود طرحی برای تأمین امنیت این مرز خبر داد و گفت که این طرح با اشراف او و با هماهنگی الحشد الشعبی تدوین شده است.

العبادی افزود: به زودی عملیات کنترل مرز عراق و سوریه را برای جداسازی بخش عراقی داعش از بخش سوری آن آغاز خواهد شد.

او در بخش دیگری از سخنان گفت درباره برگزاری انتخابات پارلمانی با تأکید بر برگزاری انتخابات در موعد آن گفت: از برخی سخنان درباره ایجاد دولت موقت تعجب می‌کنم و این فقط مردم هستند که می‌توانند قدرت را از فردی بگیرند یا به او بدهند.


:: موضوعات مرتبط: امنیتی , بین الملل , ,
:: برچسب‌ها: عراق ، نیروهای مردمی، پایه های امنیت ملی عراق ,

بازدید : 4

نویسنده : کامران وزیری

دادگاهی عالی عربستان در ریاض ۱۴ نفر از فعالان جوان شیعه ساکن منطقه قطیف را به اعدام محکوم کرده است.

 به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، دیوان عالی عربستان در ریاض با صدور حکمی 14 نفر از فعالان عربستانی ساکن منطقه شیعه نشین قطیف را به دلیل مشارکت در اعتراضات ضد آل سعود به اعدام محکوم کرد.

به گزارش شبکه خبری المنار، محاکمه این متهمان در دادگاهی جنایی برگزار شد که جرائم مرتبط با تروریسم را بررسی می‌کند. اسامی محکومان به اعدام در ذیل آمده است:

1-حسین محمد ال مسلم

٢- محمد منصور ال ناصر

٣- مصطفى أحمد درویش

٤- فاضل حسن لباد

٥- سعید محمد السکافی

٦- سلمان أمین آل قریش

٧- مجتبى نادر السویکت

٨- منیر عبدالله آل ادم

٩- عبدالله سلمان آل سریح

١٠- أحمد فیصل آل درویش

١١- عبدالعزیز حسن آل سهوی

١٢- أحمد ال ربیع

١٣- حسین حسن ال ربیع

١٤- عبدالله هانی ال طریف

این در حالی است که گروه‌های حقوق بشری می‌گویند که حاکمان ریاض از قانون موسوم به «قانون ضد تروریستی» برای سرکوب  اعتراضات در این کشور استفاده می‌کنند.

صدور این احکام موجی از اعتراضات را در شهر العوامیه منطقه قطیف به همراه داشته است که در طی ماه‏های اخیر بارها از سوی نیروهای رژیم عربستان سرکوب‌ شد.

گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر در ماه جاری میلادی از عربستان خواست تا از این قانون علیه معترضانی که به صورت مسالمت‌آمیز اعتراض می‌کنند، سوء استفاده نکند.


:: موضوعات مرتبط: فرهنگی و اجتماعی , حوادث , امنیتی , مذهبی , بین الملل , ,
:: برچسب‌ها: عربستان،آل سعود، آل فتنه، قتل عام شیعیان، سکوت حقوق بشر!!! ,

صفحه قبل 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 130 صفحه بعد

...
نویسنده : بازدید : 7 تاريخ : جمعه 19 خرداد 1396 ساعت: 4:25