افزایش تنش بین نیروهای ترکیه و آمریکا در مرز سوریه

ساخت وبلاگ
چکیده : با وجود درخواست اردوغان از آمریکا برای توقف حمایت از گروه های کرد سوری و در پی افزایش تنشها در مر... با عنوان : افزایش تنش بین نیروهای ترکیه و آمریکا در مرز سوریه بخوانید :
نیروهای آمریکایی در سوریهبا وجود درخواست اردوغان از آمریکا برای توقف حمایت از گروه های کرد سوری و در پی افزایش تنشها در مرز سوریه و ترکیه، آمریکا و ترکیه نیروهای زرهی خود را به منطقه گسیل داشتند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از واشنگتن پست، با وجود درخواست اردوغان از آمریکا برای توقف حمایت از گروه های کرد سوری و در پی افزایش تنش ها در مرز سوریه و ترکیه، آمریکا و ترکیه نیروهای زرهی خود را به منطقه گسیل داشتند.

در پی اعزام نیروهای آمریکایی برای گشتزنی در مرز ترکیه و سوریه پس از آنکه ترکیه مواضع گروه های کرد سوری را هدف قرار داد، شواهد حکایت از تحرکات نیروهای زرهی ترکیه در منطقه دارد.

همچنین آمریکا نیز نیروهای زرهی بیشتری را به منطقه اعزام کرده است نیروهایی که به گفته مقامات کرد سوری با هدف ایجاد منطقه امن برای کردها در برابر حملات ترکیه به منطقه اعزام شده اند.

در حالیکه ترکیه گروه پ ی د را گروهی تروریستی می داند آمریکا این گروه را از نیروهای موثر و شریک خود در جنگ با داعش می داند.

گفتنی است شب گذشته رجب طیب اردوغان بار دیگر با انتقاد از آمریکا بعلت حمایت از شبه نظامیان کرد سوری، تهدید کرد هر وقت که لازم باشد عملیات ترکیه علیه گروهای کرد سوری <<ی پ گ>> و <<پ ی د>> در خاک سوریه را آغاز خواهد کرد.

...
نویسنده : بازدید : 5 تاريخ : دوشنبه 1 خرداد 1396 ساعت: 17:31