کرملین: حمله هوایی آمریکا نقض قوانین بین‌المللی است/ واکنش روسیه

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

روسیه، آمریکا و سوریه

کرملین حمله هوایی امروز آمریکا به پایگاهی نظامی در حمص را نقض قوانین بین المللی دانست و تاکید کرد که سوریه هیچ سلاح شیمیایی ندارد.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، کرملین در واکنش به حمله موشکی ناوهای آمریکایی به پایگاه هوایی الشعیرات در حمص سوریه این حملات آمریکا را نقض قوانین بین المللی دانست و تاکید کرد، این حملات به روابط دو جانبه مسکو و واشنگتن ضربه می زند.

کرملین در ادامه با اشاره به اینکه حملات ناوهای آمریکایی به بهانه ای واهی انجام شد، تاکید کرد، ارتش سوریه هیچ گونه سلاح شیمیایی در اختیار ندارد.

کرملین در ادامه تاکید کرد، نابودی تمامی ذخایر سلاح های شیمیایی سوریه انجام شده و این مساله از سوی سازمان منع سلاح های شیمیایی نیز تایید شد.

دمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین اعلام کرد که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، حملات آمریکا علیه سوریه را اقدامی خصمانه علیه یک کشور دارای حاکمیت و نقض قوانین بین المللی به بهانه هایی واهی دانست.

سخنگوی کرملین در ادامه گفت: پوتین بر این باور است که غفلت کامل از مساله استفاده تروریست ها از سلاح های شیمیایی شرایط را به شدت پیچیده می کند.

کرملین به نقل از پوتین اعلام کرد که حمله هوایی آمریکا به سوریه در راستای نزدیک شدن به هدف نهایی در مسیر مبارزه با تروریسم بین المللی نبوده بلکه به شکلی گسترده روند تشکیل ائتلافی برای مبارزه با تروریسم را مختل می کند.

کاخ کرملین افزود: پوتین همچنین حمله آمریکا به سوریه را به زیان روابط این کشور با روسیه می داند.

همچنین کرملین از افزایش احتمالی برخوردهای هوایی با جنگنده های آمریکا پس از حملات هوایی اخیر آمریکا علیه سوریه خبر داد.

خبرگزاری فارس: مدودف: حمله آمریکا یک اینچ تا درگیری با روسیه فاصله داشت

نخست وزیر روسیه اعلام کرد حمله آمریکا یک اینچ تا آغاز درگیری با روسیه فاصله داشت.

به گزارش گروه بین المللخبرگزاری فارس، <<دیمیتری مدودف>> نخست وزیر روسیه امروز (جمعه) اعلام کرد حمله موشکی آمریکا به پایگاه هوایی سوریه، <<یک اینچ>> تا آغاز درگیری با مسکو فاصله داشت.

جزئیات بیشتری از این خبر هنوز اعلام نشده است.

پیشتر مسکو حمله هوایی آمریکا را <<تروریستی>> خوانده و اعلام کرد تمام همکاری ها بین آمریکا و روسیه در سوریه از جمله توافق عدم درگیری هوایی، متوقف می شود.

بامداد جمعه، ارتش آمریکا با 59 موشک تام هاوک پایگاه هوایی الشعیرات را در استان حمص سوریه هدف تجاوز نظامی قرار داد. در این تجاوز نظامی، 9 جنگنده سوری نابود شد و 7 نیروی نظامی سوریه نیز کشته شدند.

...
نویسنده : بازدید : 10 تاريخ : دوشنبه 21 فروردين 1396 ساعت: 11:49

close
تبلیغات در اینترنت