رودگاه نظامی پالمیرا و ۳۳ روستا در حومه شرقی حلب در کنترل ارتش سوریه

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

فalalam_636242636907766847_25f_4x3.jpg

شبکه خبری العالم از سیطره ارتش سوریه و نیروهای هم پیمان آن بر فرودگاه نظامی پالمیرا (تدمر) و شمال آن تا مسافت دو کیلومتری خبر داد.

به گزارش ایسنا، ارتش سوریه و نیروهای هم پیمان آن پس از درگیری شدید با تروریست های داعش، کنترل فرودگاه نظامی پالمیرا و شمال آن تا مسافت دو کیلومتری را به دست گرفتند و شماری از تروریست ها را به هلاکت رساندند.

همچنین به دستور بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه، سپهبد فهد جاسم معاون فرماندهی کل ارتش و وزیر دفاع سوریه شنبه از شهر باستانی پالمیرا و یگان های ارتس فعال در حومه شرقی حمص دیدار کرد.

الفریج روحیه عالی نیروهای ارتش وتلاش ها به منظور بازپس گیری شهر باستانی پالمیرا ومناطق پیرامون آن را مورد تجلیل قرار داد.

وی تاکید کرد، این دستاورد بزرگ هیچ وقت محقق نمی شد مگر با فداکاری های نیروی های مسلح ونیروهای پشتیبان و متحد.

بر اساس این گزارش، نیروهای ارتش سوریه اردوگاه آموزشی تروریست های داعش در شرق العقیربات در ریف حماه شرقی را هدف قرار دادند که در نتیجه آن ۴۰ تروریست به هلاکت رسیدند و شمار زیادی از این تروریست ها از جمله خالد الشویخی، سرکرده یکی از باندهای تروریستی وابسته به داعش زخمی شدند.

به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه، ارتش سوریه همچنان در حال پیشروی در حومه شرقی حلب است و در کمتر از یک هفته ۳۳ روستا در حومه شرقی حلب را بعد از درگیری شدید با داعش آزاد کرده است که به این ترتیب هستند: قصر هدلة- مزرعة القصر- جب أبیض - نباته صغیرة - نباته کبیرة - خربة الذیب - جب سلطان - جب الحمام - صیجان - مقتلة - جب الخفی منبج - تفریعة کبیرة - اللواء- البیرقدار - تایهة - حلیسیة - عامودیة - جیعة - السفری - أبو طویل - جناة صالح الطیب - علصة - زعرایا - أم الطلاطل - (أم العمد/ رسم الحرمل)- برلین - أبو جرین منبج - الروضة - رسم الکبار - تل ماعز- العطّاویة- أبوجدحة صغیر است.

در این عملیات ۲۳ خودروی زرهی داعش، تونل های آن منهدم و نیز تعداد زیادی تروریست کشته شدند.

...
نویسنده : بازدید : 8 تاريخ : پنجشنبه 26 اسفند 1395 ساعت: 12:31

close
تبلیغات در اینترنت